Достатній рівень англійської залишається однією з найважливіших вимог до кандидатів на посаду в IT-компанію. Будемо відверті, далеко не всі мають той «достатній рівень» і грошей на репетиторів чи школи іноземної. У нашій статті розповімо, як це можна виправити.
Практика?
Можна роками вивчати граматику, лексику, слухати заготовлені завчасно аудіозаписи, читати англійською і писати тести, на кшталт ЗНО, але заговоривши з носієм мови, впасти у ступор, бо нічого не розумієш і сказати не можеш. Так сталося і зі мною.
Вчені називають це мовним бар’єром. А я спробую навести аналогію для тих, хто вивчає програмування. Декілька років ти слухаєш лекції з програмування, вчиш синтаксис і навіть пишеш код «за зразком», тобто маєш готову програмну реалізацію деякої поставленої задачі й компілюєш її, змінюючи певні значення. Але тут тобі говорять написати код власноруч, з найперших кроків, і до того ж до задачі, яку ти раніше не зустрічав. Тут і виявляється, що твоїх навичок недостатньо для практичної реалізації цього завдання. І (О, Ні!) нонсенс: допомогти тобі дійти до необхідного рівня практичних навичок може лише сама практика.
Де шукати практику?
Так само працює і з мовною практикою в англійській: щоб розуміти носія мови треба багато слухати носіїв мови; щоб покращити свої розмовні навички треба більше говорити. Звичайно, деякий час і цей підхід можна робити пасивним, слухаючи носіїв лише «у записі»: переглядаючи фільми, серіали, програми чи будь-які інші англомовні відео або слухаючи музику. Говорити можна «сам з собою» або з друзями, що також вивчають англійською. Але прогрес буде куди більш помітним, якщо ви почнете спілкуватися з носіями мови. Виникає лише питання, де їх знайти. З цим нам може допомогти організація ENGin. Розберемося, як працює ця програма від початку і до вашого level-upу.
Знайомтеся, ENGin
Спершу, зазначимо, що ENGin – це некомерційна організація, що поєднує українців з іноземцями, які вільно володіють англійською. Тобто, ви займаєтеся абсолютно безкоштовно, а по ту сторону сидять волонтери, які добровільно і безоплатно прагнуть допомогти українцям у непрості для нас часи. Доєднатися до програми як студент може українська молодь віком від 10 до 35 років. Допускаються учасники, що знають англійську хоча б на базовому рівні, для підтримки найелементарнішої розмови (той самий випадок, коли у житті знадобиться «London is the capital of Great Britain»).
Як долучитися до навчання?
Крок 1.
Нам слід зареєструватися за посиланням. Перше анкетування займе буквально декілька хвилин. У ньому ви за стандартною процедурою зазначаєте своє ім’я, дату народження, місце проживання, національність, а також свої академічні інтереси та хобі. Окрім цього, ви можете обрати гендер вашого майбутнього співбесідника (можна зазначити бажану стать волонтера, або зазначити це як обов’язкову умову) і дні та час, коли ви можете займатися.
Крок 2.
Після анкетування ми мусимо пройти невеличкий тест. Лякатися не треба, тест перевіряє лише наявність початкового рівня, тобто лексику 2-3 класу та знання часів на рівні Simple/Continuous. Тест займе не більше 20 хвилин.
Крок 3.
Коли тест пройдений – найважче позаду (принаймні, до першої зустрічі з нейтівом). Тепер треба записатися на інтерв'ю-співбесіду. Тут вас ще раз запитають про ваші інтереси, уточнять деяку інформацію, якщо це необхідно, і трішки познайомлять вас безпосередньо з організацією.Звичайно, інтерв'ю спрямоване на визначення вашого рівня володіння розмовною англійською. Але, знову ж таки, якщо ви можете представити себе і хоч трішки розумієте інтерв'юєра – вважайте, що ви вже пройшли.
Крок 4.
Одразу після співбесіди ви погоджуєтеся з угодою програми (що є не більш ніж нагадуванням про етичні норми поведінки), плануєте час зустрічі-знайомства і заповнюєте гугл-форму, у якій оцінюєте свої навички перед початком занять.
Крок 5.
Зустріч-знайомство з програмою. На цьому, останньому, етапі на вас чекає 40-хвилинна презентація з детальною інформацією про організацію і програму. Ви дізнаєтеся про усі бонуси, що робити в екстрених ситуаціях і зможете поставити взагалі будь-які питання. Після зустрічі ви отримаєте корисні посилання, про які ми поговоримо у наступній частині статті.
Протягом наступного тижня після зустрічі-знайомства компанія знаходить волонтера, що має схожий до вашого графік та подібні до ваших інтереси. І вже тоді ви призначаєте ваше перше заняття в ENGin.
Тепер вас можна привітати! Ви офіційно студент ENGin і вже через рік ви не впізнаєте себе під час розмови з носієм мови.
Best Wishes,
Аліна Тельнова