Абітурієнти, які мріють вступити до ХНУРЕ та пов'язати своє життя з ІТ, часто не можуть визначитися між двома найпопулярнішими спеціальностями: комп'ютерні науки та програмна інженерія. Ми дізналися у студентів 4 курсу КН і ПІ, у чому ж особливість їхніх спеціальностей. 

 

      З чого починається шлях в IT освіту для тих, хто вирішив стати програмістом? Звісно, з правильного вибору спеціальності? 

Отже, знайомтеся — студенти 4 курсу: Микита (навчається на спеціальності 121, інженерія програмного забезпечення, далі — ПЗ) та Валерій (навчається на спеціальності 122, комп'ютерні науки, далі — КН).

 

Чи ставив ти перед вступом питання, що обрати: КН чи ПІ?

Никита:

— Ні, знав, що вступатиму на ПІ.

Валерій:

— Так, ставив питання. При чому дуже довго думав і вибирав. Спілкувався з випускниками й студентами цих спеціальностей. Також дивився на навчальний план (предмети, що будуть). При цьому, балів ЗНО вистачало як на ПІ, так і на КН. Це дозволяє відштовхуватися від власних інтересів, а не від обставин, що дуже важливо.

 

 

— Що для тебе стало вирішальним фактором при виборі спеціальності?

Никита:

—  Бал, потрібний для вступу, мені потрібен був сильний нетворкінг.

Валерій:

— Щоб зробити вибір, потрібно зрозуміти картинку загалом, у чому ж різниця?

КН охоплює такі напрямки:

- «Аналітика»;

- «Проєктування та моделювання систем»;

- «Програмування»;

- «Штучний інтелект».

ПІ — це поглиблений напрямок у програмування.

       Мені хотілося бути фахівцем широкого профілю. Побачити майже всі грані ІТ, мати широкий кругозір. А потім уже я виберу, що мені подобається, і буду в цьому вдосконалюватися. Адже все одно — все в моїх руках.

 

Які дисципліни ти вважаєш ключовими на своїй спеціальності?

Никита:

— Об'єктноорієнтоване програмування, бази даних, архітектура, алгоритми.

Валерій:

— Проєктування інформаційних систем, моделювання систем, бази даних, технології комп'ютерного проєктування, операційні системи, комп'ютерні мережі, дискретна математика, алгоритмізація та програмування, інтелектуальний аналіз даних, технології розподілених систем і паралельних обчислень.

 

Завдяки навчанню на цій спеціальності за якими напрямами ти здобув найбільше знань?

Никита:

— Бази даних та алгоритми.

Валерій:

— Аналітика, математика, широке розуміння аспектів програмування (не глибоке, але широке), базові знання у сфері DataScience. 

 

Як часто ти програмував за час навчання? Чи багато предметів присвячено програмуванню?

Никита:

— Майже весь час, більш ніж половина присвячені програмуванню.

Валерій:

— Зазвичай, я кодив, коли були дисципліни пов'язані з програмуванням. Плюс на багатьох математичних предметах треба було програмувати алгоритми. І не забуваємо про курсові роботи, де теж часто треба (але не завжди).

 

 

— Яку пораду даси абітурієнтам, які не можуть визначитися: КН або ПІ?

Никита:

— Якщо можеш — ПІ, якщо не можеш — КН, немає принципової різниці для майбутнього. Предмети не мають особливого значення. Сильне оточення — це важливіше, воно і там, і там непогане.

Валерій:

— Дуже важливо зрозуміти, до чого лежить душа.

      Якщо ви дуже хочете стати програмістом, і впевнені в цьому, що це ваше — тоді ПІ. (Але тут навчатися об'єктивно складніше, ніж на КН)

      Якщо ще не визначилися, але хочете пов'язати життя з ІТ — КН (широка база знань, отримаєте базові знання, уявлення як працюють багато речей).

 

Дякуємо студентам за відповіді.

Сподіваємося, що абітурієнтам, які прочитали ці відповіді, буде значно легше прийняти рішення під час вступу до ХНУРЕ.

  

Дар'я Прядка

 

 

 

Популярні статті

Читати далі