Стати частиною двохмільйонної спільноти радіоаматорів та вийти на радіозв’язок через відлуння місяця тепер можливо у ХНУРЕ. 22 березня у виші  відкрився креативний науково-технічний простір для студентів RadioHub NURE.

 

 

Простір RadioHub працюватиме у декількох напрямках: колективна радіостанція, гурток з програмування мікроконтролерів та гурток з конструювання електронних пристроїв.

Якщо мікроконтролерами та електронними пристроями нікого в ХНУРЕ не здивуєш, то аматорський радіозв'язок викликає питання. Радіоаматорство — вільний вихід в ефір на виділених частотних смугах, що проводиться з метою взаємного спілкування, самовдосконалення, технічних досліджень, виключно з особистої зацікавленості та абсолютно безкоштовно.

 

 

Однак, так просто в ефір вийти не можна. Треба отримати спеціальний дозвіл з використанням присвоєного йому позивного сигналу. Щоб отримати ліцензію, потрібно скласти іспит на знання правил роботи в ефірі, основ радіотехніки, правил техніки безпеки та, в деяких випадках, на вміння приймати і передавати радіограми азбукою Морзе. 

Проект RadioHub реалізований сумісно з харківською асоціацією радіоаматорів ГО "Товариство друзів радіо", яка допомогла відкрити радіостанцію в ХНУРЕ.

 

 

"В рамках співробітництва з університетом радіоелектроніки ми відкриваємо колективну радіостанцію. Ми вже отримали спеціальний позивний - UT7LWW - це можна сказати, наше ім'я, яке зрозуміле усім радіоаматорам в світі. З допомогою позивного ми зможемо виходити в ефір на радіоаматорських діапазонах частот і спілкуватися з різними країнами", - зазначив президент асоціації радіоаматорів Дмитро Панченко .

Цікаво, що Дмитро працює в IT-компанії та його основна діяльність мало пов'язана з радіо. Та радіозв'язок для нього не просто цікаве хобі, а заняття, яке стало невіддільною  частиною життя. Аматори зв'язуються між собою через супутники в космосі, їздять на експедиції та обмінюються спеціальними листівками або дипломами. 

 

 

Всі студенти, які цікавляться радіотехнологіями, або радіоспортом можуть долучатися до спільноти. Хаб розташований на кафедрі радіотехнологій інформаційно-комунікаційних систем, в аудиторії 309.

 

 

"RadioHub - це колаборація різноманітних активностей, яка дозволяє кожному знайти себе. Хтось займається програмування мікроконтролерів, а хтось бажає вийти в ефір", - розповів завідувач кафедрою РТІКС Олександр Цопа. 

На кафедрі РТІКС вчать студентів за спеціальністю 172 - "Телекомунікації та радіотехніка", освітня програма "Радіотехніка". Для цих студентів радіотехнології - не аматорство, а професія. Під час навчання вони вчаться конструювати та розробляти електронні пристрої, отримають навички з монтажу обладнання зв’язку, радіомовлення і телебачення.

А у новому просторі RadioHub NURE майбутні спеціалісти можуть розвивати креативне мислення, розробляти свої пристрої, просто виходити на радіозв'язок у найвіддаленіші куточки світу та ще більше захоплюватися своєю справою.

 

 

Анастасія Дмитренко

Популярні статті

Читати далі