Не новина, що вивчення мови потребує спілкування цією мовою.
А от гарна новина – у ХНУРЕ почав роботу мовний клуб у Науковому парку «Синергія».

 


Люди люблять подорожувати. Сучасна молодь з легкістю перетинає кордони, мандруючи різними країнами світу. Коли вперше потрапляєш в іншу країну, то обов’язково звертаєш увагу на мову, якою спілкуються люди.
Дуже приємно, що з кожним роком Україна стає все більш привабливою до подорожей. Тому не дивно, що молодь світу цікавиться та вивчає українську. 

В мене є один випадок. Одного разу у  потязі я познайомилась з американцем. Він їхав до Миколаєва. Так ось, ця людина приїхала до Києва жити і вчити українську мову. Він вже два роки проживає в Україні, викладає англійську та паралельно вивчає українську мову. Коли я запитала чому, то він сказав, що йому дуже подобається ця країна, кухня та мова.

 

 

Кілька років тому я подорожувала західною Україною. Цікавим було те, що багато людей не розмовляють звичною для мене українською мовою. У Львові, у Тернополі та Кам’янці українська мова чується по-іншому.  А коли ми доїхали до села у Тернопільській області, там я взагалі почула багато нових слів. Як мені здалося польською або угорською мовою, але я не впевнена...  

 

 

 

А ось коли я була  у Києві, то почула ту мову, так б мовити Шевченківську мову, яку люблю з дитинства. Мене приємно вразила київська молодь. Більша частина говорить саме українською. Багато людей ходять у вишиванках або з аксесуарами в українському стилі. 

    

 

Як говорять, щоб вивчити будь-яку мову треба проживати у цьому середовищі. Мені шкода, що хоча я вчила українську  у школі, у вузі, складала ЗОвнішне незалежне, але в мене немає практики. Радує те, що зараз з’являється багато якісної україномовної літератури, кіно та пісень. 

Я вважаю українську мову дуже милозвучною, але на жаль я на ній не розмовляю у повсякденному житті. Так склалося, що у моїй сім`ї усі розмовляють російською. Така ж ситуація у друзів та родичів. 

 

 

Думаю, що своєчасно у нашому університеті  з’явились безкоштовні курси української мови «Українська – це просто»  в межах проекту «Мій любий український Харків». Це курси можуть бути корисними для тих, хто хоче впевнено розмовляти цією мовою, не вживаючи російських слів. 

 

Сучасна молодь України  вважає, що розмовляти українською  – це круто, це модно, це вчасно.

 

Анастасія Бурцева

 

 

 

 

 

 

 

Популярні статті

Читати далі