Вже закінчився лютий, хоча дивлячись на погоду, його таким не назвеш. Тому опустимо зайві слова й перейдемо до діла — розпочнемо наш огляд на те, що нового вигадало людство за останній час.
Технологічні звершення
- Компанія Samsung провела підтримку низки аудіотехнологій, зокрема Auracast, 360 Audio та AutoSwitch, але жодна з них поки що не буде додана до пристроїв Samsung.
- Надможливості усе ближче. Ілон Маск заявив, що перший пацієнт, якому було імплантовано мозковий чіп Neuralink, одужав і вже може керувати комп'ютерною мишкою виключно за допомогою власних думок.
- Компанія Energizer випустила смартфон з акумулятором на 28000 мА. Товщина цієї диво-техніки 28 мм, а вага понад пів кілограма.
- Компанія China Mobile, за допомоги розробників Інноваційної академії мікросупутників Китайської академії наук, створили перший у світі низькоорбітальний тестовий супутник зі зв'язком 6G.
- Micron анонсували найменший модуль пам'яті UFS 4.0 на 1 ТБ для смартфонів. Вони вже почали розсилати перші зразки своїм замовникам у трьох версіях – 256 ГБ, 512 ГБ та 1 ТБ. Тому очікуємо появу перших смартфонів з пам'яттю Micron UFS 4.0 приблизно у середині цього року.
- Китайська компанія Qysea Technology розробила систему для вимірювання зі штучним інтелектом для підводних роботів.
ІТ-бізнесмени
- Google DeepMind розробили модель штучного інтелекту Genie, що може перетворювати зображення у відеоігри.
- Під час будівництва тунелів у Лас-Вегасі працівники The Boring Company Ілона Маска отримали тяжкі хімічні опіки. І це вже не перший випадок, коли працівники цієї компанії потрапляють у таке скрутне становище.
- Соціальна мережа Reddit, відома нам усім цікавими життєвими історіями від її користувачів, уклала угоду з Google, щоб зробити свій контент доступним для навчання моделей штучного інтелекту.
- Генеральний директор Nvidia Дженсен Хуанг, на Всесвітньому урядовому саміті в Дубаї, порадив кожній країні мати власну інфраструктуру штучного інтелекту задля зростання економічного потенціалу та захисту культури: «Ви не можете дозволити, щоб це було зроблено іншими».
- Колишній інженер Apple, який викрав секретну технологію компанії — проєкт Titan — через шість років судових засідань нарешті отримав вирок. Це буде ув’язнення та штраф, хоча для цієї компанії таку суму навряд чи можна назвати грошима.
Дива науки
- Дослідники з США та Китаю знайшли небезпеку, пов'язану з біометричною автентифікацією. «PrintListener: Виявлення вразливості автентифікації за відбитками пальців через звук тертя пальців». Ця атака використовує звукові характеристики руху пальця користувача, щоб отримати особливості шаблону відбитків пальців.
- Через помилку у пам'яті космічного апарата NASA «Вояджер-1», що виникла в бортовій системі Flight Data System (FDS), він безслідно зник на космічних просторах.
- Учені за допомогою штучного інтелекту розшифрували перший повноцінний текст із Геркуланумських сувоїв, які майже дві тисячі років тому «підкоптило» виверження вулкана. До речі, «Суві́й — стародавній рукопис на папірусі чи пергаменті, згорнутий у трубку».
- Канадський школяр Брендан Сенер створив власну версію «променю смерті» Архімеда в домашніх умовах. За легендою великий вчений використовував своє творіння для підпалювання ворожих кораблів, а молодому його послідовнику вдалося досягти підвищення температури в одній точці на 10°C за допомогою чотирьох дзеркал та світлодіодних лампочок потужністю 100 Вт. Тим самим він довів, що такий винахід може працювати.
Ось такими новинами нас порадував цей місяць. ІТ-компанії стають все впливовішими, кількість винаходів та наукових відкриттів зростає, як і скандалів навколо Ілона Маска.
Бажаю теплого сонечка, запашної ранкової кави й швидкого наближення справжньої весни.
Тетяна Лантінова