Багато хто зі студентів вже працює або збирається знайти роботу. Пропонуємо добірку порад про те, як підтримувати здорові стосунки з колегами та створювати нормальну атмосферу на роботі.
В роботі важливо вміти гарно комунікувати з колегами, оскільки доводиться спілкуватися з різними людьми, стикатися з різними життєвими ситуаціями.
Отже, щоб створити комфортне середовище для роботи необхідно дещо зрозуміти.
- Робота — то не другий дім і родина
Іноді фірма може нав’язувати думку, що робота це наче друга сім’я. Та й колектив веде так, ніби ваші родичі: надокучає непотрібними порадами, питає: «Коли вже одружишся?», і намагається перекласти на вас деякі власні завдання.
Для чого проводиться така політика?
Щоб ви з почуття родинного обов’язку попрацювали безкоштовно зайві години, пробачили затримку зарплати або взяли на себе додаткові «таски» за «дякую». Варто визнати, що працювати ми йдемо заради грошей та самореалізації, а не заради пошуку другої родини.
- Повага до особистих кордонів
Оскільки ми вже сказали, що робочі стосунки — не родинні, то звичайно з’являються доволі чіткі особисті кордони. І це питання має багато аспектів, деякі з яких обговоримо в інших пунктах.
Але зараз варто згадати такі правила:
– не затримуйте колег своїм спізненням на зустрічі;
– не вимагайте негайно відірватися від своєї роботи та галопом йти до вас;
– не чіпайте особисті речі без дозволу.
Здавалось би, такі прості правила, але на жаль не зрозумілі для певних людей.
- Свобода самовираження
Люди можуть мати цікаву зачіску, тату, пірсинг чи «прикольний» одяг, але через певні радянські стереотипи на роботі можуть за це цькувати. Іноді доходить до абсурдного: якщо в тебе проколотий ніс, то ти поганий спеціаліст, що звучить неабияк смішно. Тож, якщо зовнішній вигляд співробітника не прописаний в документах організації, то негативні коментарі стосовно нього вважаються недоречними.
- Невеликі влучні компліменти
Щоб створити теплу робочу атмосферу ви можете своїм колегам робити маленькі компліменти, так би мовити, комунікаційне згладжування. Наприклад, похвалити сьогоднішній виступ або відмітити якісь особливості у стилі.
- Вдячність
Не забувайте дякувати вашим колегам за їх підтримку або внесок в роботу. Це можна робити віч-на-віч або на командних зустрічах.
- Взаємини поза роботою
Звичайно, ніхто не забороняє мати друзів або пару на роботі, проте дуже складно знайти оцей баланс між стосунками робочими та особистими. Намагайтеся не говорити про щось «своє» під час робочого процесу, і так само спробуйте не обговорювати робочі проблеми поза нею.
Отже, ці прості та водночас важливі поради допоможуть вам підтримувати доброзичливу атмосферу на роботі та екологічне спілкування з колегами.
Бережіть себе!
Максим Мороз