Кожен з нас має свій особливий стиль письма, так само унікальний як і відбитки пальців. Можливо не тільки очі є дзеркалом душі, а ще й почерк?
Існує думка, що почерк залежить не так від роботи руки, як від роботи мозку та мислення людини. На цьому побудована графологія — частково визнана наука про складання своєрідного психологічного портрета за літерами на папері. Моє ставлення до такого вчення було дещо скептичним, тож я вирішила глибше дослідити цю тему і поділитися нею з вами.
Про що може «розповісти» стиль письма
Колись у Китаї проводили ворожіння за написаними ієрогліфами, нібито так можна було передбачити долю людини: якщо почерк вказував на працьовитість і цілеспрямованість, то віщували успіхи у роботі та великі прибутки. Яким би чудовим було життя, якби певний почерк реально гарантував багатство…Але, на жаль, графолог ніколи не скаже, яке майбутнє очікує на вас.
Натомість за графологічною експертизою можна дізнатися про свої сильні та слабкі сторони, темперамент, схильність до оптимізму чи песимізму, ставлення до соціуму, психічний стан, емоційність.
Наприклад, вважається, що інтроверти мають компактний почерк, а екстраверти широкий, люди з психічними порушеннями пишуть з дуже сильним нахилом, велика відстань між словами може вказувати на марнотратство та щедрість. Цікаво, що за почерком не можна визначити стать людини та її вік.
Проте, більшість науковців стверджують, що не варто надто довіряти результатам таких досліджень, адже тут є свої винятки й суперечності.
Ідеальні умови для аналізу почерку
Для того, щоб зменшити ймовірність появи вищезгаданих винятків та суперечностей, необхідно дотримуватися умов проведення графологічних досліджень.
Особливості:
- Краще писати не якийсь заготовлений текст, а те, що приходить на думку.
- Зразок має бути написаний на звичайному білому листі, без зайвих ліній. Так краще видно чи «стрибають» рядки.
- Додатково надаються записи, зроблені людиною поза дослідженням.
- Ретельніше аналізуються останні рядки, саме вони написані природним почерком, бо під кінець всі ми трохи втомлюємось виводити букви й менше стараємося.
Де застосовуються методи графології?
- У деяких країнах Європи, наприклад Франції, графологи беруть участь у співбесідах щодо працевлаштування.
- Також люди звертаються до графологічної експертизи, щоб дізнатися, яка професія підходить їм найбільше, до речі, це могло б полегшити життя одинадцятикласників, аби було поширеним в Україні.
- Графологія використовується і в медицині: за почерком можна розпізнати шизофренію, хворобу Альцгеймера і Паркінсона. Тут хочу додати, що нечитабельний почерк не означає нічого хорошого та часто свідчить про порушення роботи мозку
- Правоохоронці теж використовують методи графології.
Маю надію, що ви дізналися щось нове про графологію і тепер можете помізкувати над власним почерком. Можливо перевірите на собі правдивість деяких тверджень щодо зв’язку письма з особливостями характеру?
Діана Юзифович