Що б ти хотів навчати в університеті? Напевно, нові мови програмування, алгоритми шифрування тощо. Але на перших двох курсах зустрічаєш предмети, які сподівався не побачити після школи? Чи варто ігнорувати непрофільні предмети в університеті? 

 

Мови

     У технічному університеті студенти більше дружать із математикою, ніж із гуманітарними науками. Коли йдеться про те, що треба вивчати українську та англійську мови, то часто постає питання: «Невже знову?». Але вже на перших заняттях з'ясовується, що вивчення цих мов в університеті відрізняється від шкільної програми. Студенти вивчають специфічні терміни з IT-індустрії, а також здобувають навички для роботи з технічною документацією англійською мовою. А вивчення української мови — це вміння грамотного оформлення не лише технічної документації, а й необхідних документів для влаштування на роботу. Сьогодні знати іноземну мову вже норма, технічна англійська допомагає не губитися у спілкуванні з колегами. Правильно оформлена документація дає «плюс у карму» від замовника, а може, й додаток до зарплати.

  

Філософія 

 

 

     У чому зв'язок між нашими лабораторними та вченнями стародавніх філософів? Виявляється, що багато алгоритмів було придумано багато тисяч років тому. Наприклад, філософське твердження «Поділяй і владарюй» використовується програмістами для сортування заданого списку з "n" натуральних чисел – алгоритм сортування злиттям. А ось "комп'ютерний інтелект" непогано навчити б думати й аналізувати, щоб уникнути «повстання машин». Програмістові необхідно визначати не тільки найвигідніший варіант для створення продукту, але й враховувати моральні сторони майбутнього результату. Адже відомо, що «технології не так змінюють світ на краще, як роблять світ зовсім іншим». Чи можна, не знаючи законів філософії, відповісти на запитання: «Що станеться, коли ви до кінця реалізуєте свій заповітний проєкт», «Як зміниться суспільство»?

  

Математика 

     Математика є основою всіх предметів технічних вишів. Варто пам'ятати, що лабораторні з програмування неможливо виконати без знань з математики. Наприклад, часто зустрічається робота з математичними функціями або двомірними масивами. Як тут обійтися без вищої математики, яка навчить рахувати матриці або пояснить, як побудувати графік у = sin (x)?

  

 

 

Фізика 

     Що таке фізика знають усі — «це наука про найбільш загальні закони природи, про матерію, її структуру, рух і правила трансформації». У програмуванні ми часто моделюємо реальні процеси. А щоби створити модель, треба розуміти, як вона працює. Наприклад, як повинен рухатися предмет чи персонаж у просторі, під яким кутом падати світло, які властивості матеріалів впливатимуть на відображення світла тощо.

  

Основи права 

     У Конституції України є пункт: «Незнання закону не звільняє від відповідальності». У громадян країни є багато різних прав та обов'язків, які необхідно вміти захищати у разі потреби. Одного разу, порушивши закон, можна зіпсувати своє життя назавжди. Навіщо ризикувати?

  

Фізкультура 

 

 

     Організм людини зростає до 25 років, а отже цей процес із нами все студентське життя. У роботі програміста дуже мало фізичного навантаження, що негативно може відбиватися на загальному стані здоров'я, заважаючи нормально вчитися та розвиватися. Тому важливо не забувати рухатися, а заняття фізкультурою – чудова нагода. В університеті є безліч різних секцій. Поки ми вчимося дистанційне, то і заняття проходять онлайн. Не треба їх ігнорувати, якщо дбаєш про здоров'я, бо як звісно, його неможливо купити у магазині.

  

     Як розставляти пріоритети під час навчання в університеті кожен вирішує сам. Але один факт незаперечний, що непрофільні предмети необхідні студенту, щоб почуватися впевненим у різних сферах людської діяльності. Не шкодуйте час, який необхідно витратити на виконання домашніх завдань з непрофільних предметів, адже ці знання та навички нам знадобляться для побудови майбутньої кар'єри.

 

Успіхів в навчанні!

Іван Ларін

 

Популярні статті

Читати далі