Одна з популярніших програмних платформ Аrduino 12 травня святкувала день народження. По всьому світі проходило 529 івентів. Святкування не оминули і Харківський національний університет радіоелектроніки.

 

 

Відмічали майстер-класами, презентацією нових трендів, зроблених на платформі та лотереєю з тематичними призами.

«Це свято проходіть в нашому університеті втретє. Аrduino  дало товчок розвитку  нових рішень та цікавих хобі. Тому, свято в його честь,  дорівнює дню народженню», - відмітила організатор та доцент кафедри КІТАМ Ганна Пономарьова.

 

 

Захід був поділений на дві секції: для дорослих та школярів. Дорослим презентували тренди Аrduino, а  дітлахи, ще й показували свої маленькі наукові проекти та ділилася своїми думками, щодо роботів.

Учень гімназії №116, Андрій, розповів, як разом з викладачами ХНУРЕ, він розробляв робота-скарбничку, яка автоматично «з’їдає» монетки.  «Спочатку ми зробили скарбничку із картону, але вона не дуже виходила, тому ми замінили матеріал на ПВХ. При цьому відірвали від картонного робота очі та носик та приклеїли до нового», - посміхаючись, згадує Андрій.

 

 

Також розважитись можна було грою на бананах. Нещодавно вони могли тільки видавати звуки, а зараз можуть вже розмовляти і на цьому винахідники не зупиняються. В планах – за принципом роботи з бананами зробити музичні сходинки у ХНУРЕ.

 

 

«Можна встановити на сходинки дві пластини і коли людина буде наступати, Аrduino оброблятиме сигнал і видаватиме звук. Код можна використовувати той самий, що і для бананів», - відмічає розробник, студент 5 курса, Володимир Янковський.

Після презентації трендів гості мали можливість виграти у лотерею чашку, плату Аrduino, набір для пайки та інші, необхідні для винахідництва речі.  Переможників визначав генератор випадкових чисел.  

 

 

Заходи до Аrduino  дня проходили в близько 100 країнах світу. Офіційне свято у Харкові проходить лише в університеті радіоелектроніки і  майбутньому організатори планують виходити на більш масштабний рівень проведення.

Анастасія Дмитренко

 

Популярні статті

Читати далі