Працюючи вдома можна зустріти багато недоліків — а з приходом у наше життя відключень світла інколи працювати й зовсім неможливо. Тому доводиться шукати альтернативи. Але де?

 

      Перш ніж шукати міста для продуктивної роботи, розглянемо «мінуси» від постійної роботи вдома.

  • Мало комунікації та командної роботи.
  • Велика кількість перерв.
  • Ненормований робочий день.
  • Відсутність мотивації.
  • Вигоряння.

      Сприйняття цих недоліків та боротьба з їх наслідками залежить від людини, але, за дослідженнями вчених, цей шлях не підходить для креативних працівників. Яка існує альтернатива?

 

Кафе

      Чи знали ви, що Джоан Роулінг, Пабло Пікассо, Ернест Хемінгуей та багато різних творців з усіх куточків світу часто працювали саме у кафе? Першопричиною цього часто ставала неможливість творити вдома, але вони майже відразу розуміли значні переваги роботи у подібних місцях.

 

 

  1. Фоновий шум.

      Навіть працюючи у навушниках, зовнішні подразники все одно можуть відволікати. Але за багатьма дослідженнями встановлено, що якщо людина трохи відволікається, то її здібності до абстрактного мислення зростають, через що підвищується креативність.

      До речі, постійні подразники у кафе відволікають менше, ніж нечисленні зовнішні фактори вдома чи в офісі, через те, що у кав'ярні усі бесіди стосуються незнайомих людей та навряд чи можуть бути важливими.

  1. Зміна обстановки.

      Мисленнєвий «застій» може бути спровокований інтер'єром, який бачиш щодня: той самий вид з вікна, стіл, крісло. Тому зміна місця може сприяти появі нових ідей та зростанню продуктивності. Звісно, якщо одна кав'ярня теж набридне, то можна піти в іншу.

      Хто знає, можливо, люди чи машини за вікном зможуть надихнути на щось дійсно цікаве.

 

Коворкінг

      Якщо ж говорити про роботу в оточенні людей, але більш неформальну, ніж в офісі, то відразу спадає на думку коворкінг.

      Коворкінг (Co-working) — це специфічна організація праці людей, при якій в одному спільному просторі об’єднуються люди з різною зайнятістю, для спілкування та творчої взаємодії. Це явище набуло популярності під час карантину та не втрачає впливу зараз. Але чому?

 

 

 

  1. Колектив.

      Неможливо переоцінити значення соціуму в житті людини, але працюючи з дому, ми відрізаємо себе від комунікації. Тому робота у різноманітній спільноті зможе не тільки задовольнити потребу у спілкуванні, а й надихнути та підвищити продуктивність. Це працює, так само як похід в спортзал: ми бачимо, як працюють інші, та починаємо більше старатися. Звісно, коло однодумців також дуже надихає.

      Знайомлячись з новими людьми, також можна знаходити клієнтів чи партнерів, щоб ставати більш успішним у своїй роботі.

  1. Самодисципліна.

      Коли всі навколо активно працюють, то зосередитися на роботі буде набагато простіше, ніж вдома, де ти контролюєш себе сам та не завжди можеш тримати себе повністю сконцентрованим. Також деякі коворкінг-простори бувають платними, бо організаторам треба орендувати приміщення та забезпечити людям «мінімальні блага», це теж мотивує до  якіснішої праці.

 

      Гарні ідеї можуть приходити у будь-якому місці, але виходити з дому та спілкуватись з людьми ніколи не завадить, тому варто поєднувати приємне з корисним.

 

Хай щастить!

Ірина Теребій

 

 

Популярні статті

Читати далі