99% студентів чекають останнього заліку, як власного дня народження. Постійною думкою під час сесії є не перелік дисциплін до іспиту, а «ще трошки попрацюю та буду відпочивати». Але ти, любий читачу, матимеш цілий вільний місяць, як плануєш його провести? Зараз підкину декілька ідей!

 

      Попри всі можливі варіанти саморозвитку, поняття «корисного» використання вільного канікулярного часу доволі неконкретне. Запропонувавши своєму товаришу завчасно переглянути наступні лекції з дисципліни, було отримано вкрай негативну реакцію та чітке «НІ». Проте, декілька моїх знайомих відповіли, що прагнуть продовжити навчання або розробити власний проєкт, дехто взагалі вже знайшов роботу на цей час.

 

 

 

 

      Саме завдяки таким різноманітним відповідям, було розроблено невелике та вкрай суб’єктивне опитування для кола спілкування автора щодо того, чим можливо займатися на канікулах: відпочивати, вчитися або працювати. Обирати можна було одразу декілька позицій. За власними очікуваннями, відпочинок мав набрати не менше 90%, але в результаті:

  • 75% — «відпочинок»;
  • 25% — «вчитися»;
  • 25% — «працювати».

      Саме тому хочу тобі запропонувати різні цікаві (на мій погляд) варіанти діяльностей, щоб створити собі особистий «edutainment» («education» та «entertainment» – ігрове навчання).

 

Відпочинок

      Отже, оскільки переможцем нашого опитування є відпочинок, спробуй декілька з цих порад, якщо за вікном заметіль:

 

1. Нумо до класики!

Якщо друзі живуть далеко, а звичайні мережеві шутери вже набридли, то існують такі безкоштовні платформи:


  • https://tabletopia.com/ — цей онлайн-портал дозволяє користувачам грати та створювати віртуальні настільні ігри. Він відкриває величезну бібліотеку розваг, але також є можливість її розширити за допомогою платного додатка.

 

 

  • Tabletop Simulator
    «Єдиний симулятор, де ти можеш вивільнити свій гнів та перевернути стіл!» (опис головної сторінки гри). Цей симулятор дозволяє взаємодіяти з ігровими елементами (картами, фішками, шахами тощо) як у реальному житті — кинути їх, зробити картковий дім і т.д..
  • Discord
    Кросплатформна система, що здебільшого використовується для голосового та відеозв'язку та має велику популярність серед геймерів та учнів або студентів. Як не дивно, але дана платформа для спілкування розробила для своїх користувачів вбудовані мініігри: симулятор кухні, гольфу, шахів, шашок тощо, прямо у чаті під час спілкування!

 

 

2. Дивимося разом

      Кажучи про платформи для спілкування, рекомендую разом подивитися декілька фільмів. Для загального перегляду ти можеш скористатися наведеною вище системою Discord, яка дозволяє демонструвати екран та продовжувати спілкування.

 

3. Час для найулюбленіших занять!

      Чи то хобі, чи прості комп’ютерні ігри, перегляд старих фото чи навіть вечеря із сім’єю. Подивись навколо себе та спробуй згадати, чого ти давно не встигав робити через відсутність часу.

 

Саморозвиток

      Можливо, якогось вихідного ранку в тобі прокинеться бажання підготуватися до майбутнього семестру або покращити якісь свої навички. Ось перелік кількох справ, які можуть бути в пригоді:

  1. Отримання водійських прав, що точно знадобиться у майбутньому.

  2. Експрес-курси з англійської або програмування, які допоможуть студенту розвиватися у різних напрямках, не витрачаючи занадто багато часу навіть на канікулах.

  3. Відвідування онлайн-подій, таких як AR-музеї або AR-галереї. Завдяки таким новітнім технологіям ти можеш не тільки гарно провести час, але і дізнатися щось нове.

  4. Розкриття кулінарних навичок, які допоможуть навчитися робити «кашу з сокири».

  5. У здоровому тілі — здоровий глузд! Навіть якщо не хочеться, тренуй тіло.

 

Досвід роботи

 

 

      Якщо ти прагнеш покращити свої професійні навички або отримати досвід роботи, спробуй знайти стажування, якщо це дозволяють обставини. У іншому випадку, можеш скористатися отриманими знаннями, спробувати себе у фрилансі. У даному шляху заробітку важливо вміти правильно розпоряджатися часом та вміти демонструвати свої вміння. Моєю власною рекомендацією буде створення особистого портфоліо та ведення сторінки у соціальній мережі LinkedIn, де є високий шанс знайти для себе діловий контакт.

      Сподіваюся, дані рекомендації допоможуть тобі створити для себе власні комфортні канікули, що зігріють навіть під час холодної зими. Чи вони будуть складатись лише з відпочинку, або комбінацією із роботою чи навчанням — це твій вибір! Бажаю не змарнувати цей час та гарно його провести.

HAPPY HOLIDAYS!

Замета Марія

 

Популярні статті

Читати далі