Чи замислювались ви коли-небудь про те, що може очікувати нас у найближчому майбутньому? Які нові технології можуть з’явитися? Як саме це вплине на наше життя? Якщо вас цікавлять відповіді на ці запитання, то пропоную вам ознайомитися з прогнозами у розвитку технологій на найближчі 50 років.
Штучний інтелект
Штучний інтелект (ШІ) стає все більш поширеним і важливим фактором для розвитку технологій у нашому суспільстві. Сучасні технології ШІ, такі як IBM Watson або Google DeepMind, вже успішно використовуються у різних сферах, таких як: медицина, фінанси та реклама. IBM Watson, наприклад, застосовується їх для аналізу біологічних даних, що дозволяє виявляти ранні симптоми раку та інших хвороб. Google DeepMind же відомий своїми досягненнями в обробці мови та грі у шахи. У майбутньому сфери застосування нейронних мереж будуть лише збільшуватися та приносити більше користі. А я, як фанат штучного інтелекту, з нетерпінням буду чекати на те, що нас очікує у найближчі роки у цьому напрямку.
Віртуальна реальність
Віртуальна реальність це ще одна технологія ШІ, яка розвивається шаленими темпами. Однією з передових компаній на ринку в цій сфері є Facebook Oculus. Дивлячись у майбутнє, Oculus висловив рішучу прихильність до розвитку технології VR для широкого спектра застосувань. У нещодавній публікації в блозі компанія заявила, що розглядає VR як «платформу для людського зв’язку» і працює над новими технологіями, такими як тактильний зворотний зв’язок (що допоможе відчувати предмети на дотик у віртуальні реальності) і відстеження очей, щоб зробити VR ще більш захопливою та простою для використання.
Подібний розвиток технології дозволить нам майже не помічати різниці між реальним та віртуальним світом, що буде сприяти повному зануренню в обране середовище.
Технології у медицині
Neuralink — це компанія Ілона Маска, яка за прогнозами вчених має величезний потенціал розвитку в напрямі медицини. Ця організація вже 7 років займається розробкою спеціального чипа, який буде вживлятися у головний мозок пацієнтів з певними вадами для покращення їхнього самопочуття. Наприклад, люди з паралічем можуть використовувати його для керування пристроями, або спілкування з іншими за допомогою друку тексту на екрані силою думки, що допоможе значно полегшити комунікацію з лікарями та рідними. Окрім допомоги людям з обмеженими можливостями, цю технологію також можна використовувати для лікування різноманітних захворювань, таких як: інсульт, хвороба Альцгеймера та депресія.
Усе це стане реальністю вже у найближчому десятилітті, і як прогнозується, до 2050 року розробка набуде масового застосування, що допоможе повернутися до повноцінного життя мільйонам людей по всьому світу.
Повна автоматизація
За останні 5 років автоматизація зазнала свого розквіту. Це і не дивно, адже цей процес дозволяє нам звільнитися від певних рутинних та нудних завдань. Наприклад, зараз набуває популярності Amazon Echo — розумні колонки зі штучним інтелектом, які дають змогу голосом керувати багатьма параметрами та процесами в будинку, такими як: контроль освітлення, вологи та температури, дистанційне вмикання побутових приладів, підтримка системи безпеки та багато чого іншого. Автоматизація процесів у будинку це звичайно добре, але у майбутньому вона сягне набагато більших масштабів. Вже зараз, у Саудівській Аравії будується проєкт The Line — місто майбутнього. У ньому планується зробити повністю автоматизований громадський транспорт, вуличне освітлення, систему безпеки, доставлення — усе буде під чутким контролем системи ШІ. Потенційно, у найближчому майбутньому такі просунуті «мурашники» можуть почати заміняти звичні нам поселення, але враховуючи кількість переваг, це піде лише нам на користь.
Прогрес у робототехніці
Є багато компаній, які займають передові позиції у розвитку робототехніки, кожна зі своїм унікальним баченням майбутнього. Однією з таких компаній є Boston Dynamics, яка розробила низку вдосконалених роботів, які здатні виконувати різноманітні завдання, від підняття важких предметів до бігу та стрибків через перешкоди. Так, зараз їхні рухи іноді виглядають незграбними, але з кожним оновленням вони стають все більш вправними. За словами розробників з Boston Dynamics, у майбутньому роботи будуть використовуватися для заміни людей на небезпечних для здоров’я підприємствах, у складських приміщеннях, виконуючи роль вантажників та навіть у побуті, як домашній улюбленець, або помічник.
Загалом неможливо точно передбачити, яке майбутнє чекає на сферу ІТ, але зрозуміло, що вона й надалі відіграватиме важливу роль у нашому житті, а нам залишається лише спостерігати та насолоджуватися цими змінами.
Бережіть себе, хай щастить!
Дацюк Георгій