2022 рік вийшов багатим на різноманітні тренди в IT галузі, але що можна очікувати від 2023? Які тенденції можуть виникнути, або почати набирати популярність з новою силою? Якщо вас цікавлять відповіді на ці питання, то мерщій читайте статтю! 

 

Штучний інтелект

      Досвід ChatGPT показав, наскільки корисним та просунутим може бути штучний інтелект. Лише за перший тиждень технологією скористалося більше мільйону користувачів, що є безперечним успіхом. Стало зрозуміло, що нейронні мережі мають величезний потенціал, тому вже зараз, такий технологічний гігант як Google, готує реліз свого власного штучного інтелекту LaAMD2, на користування яким вже відкрили реєстрацію для раннього доступу. Попит на користування чат-ботом створює конкуренцію, а конкуренція — рушій прогресу. Тому я переконаний, що у цьому році ми ще неодноразово почуємо про нові неймовірні досягнення штучного інтелекту.

 

 

Квантовий комп’ютер

      Квантові комп’ютери здатні розв’язувати певні проблеми набагато швидше, ніж класичні комп’ютери, хоча вони набагато складніші у створенні та експлуатації. Їх можна використовувати майже у любій сфері від дослідження медичних аналізів до симуляції рідких космічних явищ. Такі величезні бренди як Microsoft, AWS та Google зараз беруть активну участь у створенні інновацій у сфері квантових обчислень. А японська компанія Fujitsu анонсувала на 2023 рік комерційний випуск квантових комп’ютерів власного виробництва. У перспективі, фінансування цієї технології допоможе зробити прориви у багатьох галузях науки, що безсумнівно змінить наше життя у кращу сторону.

 

Генна інженерія

      Редагування людських генів звучить як дещо фантастичне та нереальне, але це не так. CRISPR-Cas9 — це технологія яка існує вже кілька років, і у 2023 році ми зможемо побачити її перші клінічні застосування. Вона допоможе нам вносити певні зміни до генетичного коду, щоб уникнути деяких порушень у роботі організму. Редагування генів працює схоже на обробку текстів, коли ви можете вилучати одні слова та додати інші. Тепер такі операції можна буде проводити з людьми, тваринами та рослинами. Якщо при тестуванні розробка покаже гарний результат, то у найближчому майбутньому ми зможемо знизити до мінімуму передачу генетичних хвороб та матимемо можливість лікувати вже наявні.

 

 

Поєднання цифрового та фізичного світу

      Цифровий і фізичний світ вже почали поєднуватися у деяких галузях, і ця тенденція збережеться й у 2023 році. Можна виділити два компоненти цього процесу: технологія цифрових близнюків і 3D-друк. Цифрові близнюки — це віртуальні симуляції реальних процесів, які можна використовувати для перевірки нових ідей у ​​безпечному цифровому середовищі. Після тестування у віртуальному світі інженери можуть налаштовувати та редагувати компоненти, а потім створювати їх у реальному світі за допомогою технології 3D-друку. Наприклад, команди Формули-1 збирають дані про швидкість авто, температуру траси та погодні умови, що передаються від датчиків під час заїзду, щоб побачити, як це впливає на результати машини під час перегонів. Потім вони передають дані з датчиків на цифрові двійники двигунів та інших компонентів автомобіля та запускають симуляцію заїзду, щоб миттєво вносити модернізації в дизайн автівки. А вже після цього, команда друкує деталі для автомобіля на 3D-принтері на основі результатів свого тестування, тим самим покращуючи свої показники на наступному змаганні. 

 

      Цей рік ще неодмінно здивує нас своїми неймовірними трендами. Тож слідкуйте за останнім новинами у сфері IT!

З Новим роком!

Дацюк Георгій

Популярні статті

Читати далі