Повербанк не поверне інтернет та зв’язок, але з ним ваш телефон або ноутбук протримаються ще кілька додаткових годин у часи постійних перебоїв зі світлом. Однак «банки» бувають дуже різні. Які?

 

      Отже, обираючи повербанк, розглянемо такі критерії: основні характеристики, безпека, виробники та додаткові функції.

 

Основні характеристики

      На то, які пристрої та скільки разів має заряджати повербанк, впливає потрібна ємність, сила струму, потужність та напруга.

Ємність

      Ємність — те, від чого залежить кількість зарядок, на яку вистачить «банки». Але потрібно врахувати, що повербанк ємністю 4000 мАг не зарядить телефон такої ж ємності на 100%. На саму роботу «банки» йде десь 10-15% від загальної кількості енергії. Найпопулярніші моделі мають ємність від 10000 до 15000 мАг. А от якщо повербанк потрібен для ноутбука — варто придивитися до моделей ємністю 20000-50000 мАг. Від ємності також буде залежати вага і розмір повербанка.

Вихідна напруга

      Параметр вихідної напруги повербанка має збігатися з тим самим параметром у пристрою, що буде заряджатися. Зазвичай USB-специфікаціям відповідає значення 5В DC — 5 Вольтів постійного струму.

Сила струму

       Велике значення має сила струму. Якщо пристрій потребує 1 Ампер, зарядка «банкою» з силою струму 2А їй не нашкодить. А от якщо навпаки — заряджатися пристрій буде дуже довго. Стандартний вихід USB видає 2А, тож для планшета і телефона цього буде вистачати, і вони зарядяться за кілька годин. Для ноутів знадобиться струм 3А.

 

 

Потужність

      На потужність також варто звернути увагу. Стандартні зовнішні акумулятори забезпечують 5-10 Вт потужності при звичайній зарядці, і 18-100 Вт — при швидкій. Але якщо потрібно заряджати ноутбук – знадобиться потужність мінімум 30 Вт.

 

 

Додаткові функції

      Найпопулярніші додаткові функції «банок»:

  • Швидка та бездротова зарядка. Назви кажуть самі за себе, але зверніть увагу — пристрій, що заряджається, також повинен підтримувати відповідний спосіб.
  • Два та більше порти. Зручно, якщо треба заряджати кілька пристроїв одночасно. Немає сенсу брати маломісткий повербанк для декількох приладів — він буде дуже швидко сідати.
  • Сонячні панелі. Деякі моделі мають таку «фічу», але площа цих панелей невелика, тому зарядити повербанк повністю не вийде. З усім тим, якщо ціль — просто не дати телефону «померти», ця функція врятує.
  • Ліхтарик. Зазвичай вбудовані ліхтарики працюють довго, а споживають мало, тому під час відключень світла такий повербанк допоможе вам двічі.

 

Безпека

      У сучасних повербанках використовують літій-іонні та літій-полімерні елементи живлення. Перші — більш широко застосовані, але «старіють», якщо не застосовуються, та їх треба берегти від ударів. Другі не мають рідкого електроліту, тому можна не боятися, що такий повербанк упаде і зламається. За додатковий захист від ударів та вологи доведеться заплатити й додаткові гроші.

 

Виробники

      Найвідоміші виробники повербанків – це PINENG, XIAOMI, DOCA, Lenovo, Sony, Yoobao, Samsung, Huawei, Asus. Техніка XIAOMI настільки розповсюджена, що бренд став жертвою великої кількості підробок, отож раджу купувати тільки на перевірених сайтах, а не на «Аліку». А от за повербанк від Sony доведеться заплатити відчутно дорожче — втім, як і за усю їхню техніку.

      Будьте особливо обережні з виробниками-«ноунеймами». Так, такі повербанки обійдуться дешевше, але ніхто не гарантує їхню якість та безпеку у використанні. Погані акумулятори можуть зіпсувати ваші пристрої.

 

 

      Отже, головне — вибирати за особистими потребами та впевнитися у безпеці та якості.

Щасти!

Анна Стрелкова

 

 

Популярні статті

Читати далі