У вересні багато українських абітурієнтів перетворилися на українських студентів. За підсумками набору 2018 року Харківський національний університет радіоелектроніки набрав понад 1500 студенів на перший курс та потрапив у топ багатьох освітянських рейтингів. Більше цікавих цифр про ХНУРЕ читайте далі.
Почнемо з початку. Вже з середини липня у приймальній комісії вишу яблуку було ніде впасти. Цього року заяви на вступ до ХНУРЕ подали 8090 абітурієнтів.
Всього вступників на перший курс – 1662 людини. У порівнянні з минулим роком, це більше на 131 студента. До речі, у 2016 році - в ХНУРЕ прийшло 1234 першокурсники, а у 2017 – 1531 новачків.
Всього до магістратури зараховано 913 нових студентів денної форми: 598 - на навчання за кошти державного бюджету, та 315 - за кошти фізичних та/або юридичних осіб.
Середні конкурсні бали університету радіоелектроніки за всіма спеціальностями більші, ніж середні по Україні. Найвищі середні бали на таких освітніх програмах:
- Програмна інженерія – 187,5;
- Економічна кібернетика – 181,8;
- Комп’ютерні науки - 180,8.
Нижче докладна табличка.
У ХНУРЕ працюють 7 факультетів, у кожного є свої спеціальності та підпорядковані кафедри. На одному факультеті студентів більше, на іншому менше. Кількість першокурсників на кожному факультеті, становить такі конкретні відсотки:
- КН - 43%;
- КІУ – 17%;
- АКТ – 12%;
- ІК – 10%;
- ІТМ – 6%;
- ІРТЗІ – 8%;
- ЕЛБІ – 4%.
А тепер пройдемося по топам. Перший рейтинг, у який потрапив ХНУРЕ став ТОП-10 університетів за конкурсним балом. Тут університет радіоелектроніки на 10-му місці. У наступному топі виш піднявся трохи вище: 7 місце у ТОП- 10 університетів України за державним замовленням. А в топі університетів Харкова за тим же державним замовленням, ХНУРЕ зайняв першу сходинку.
Також, у рейтингу web-популярності університетів світу 4ICU (uniRank TM) ХНУРЕ посяг 32 місце.
Не погано стартанули. Та тепер важливо не здавати позицій, з кожним роком підійматися на вищі сходинки, збільшувати цифри та, звичайно, покращувати якість.
Цифри взяті з офіційної доповіді ректора університету радіоелектроніки Валерія Васильовича Семенця.
Анастасія Дмитренко