Попереду сесія — гаряча пора, коли студент повинен вивчити та запам’ятати дуже багато інформації. Вже хвилюєшся? Зберігай спокій! Зараз ми все владнаємо. Лови напрочуд дивні, але лайфхаки, що працюють, які допоможуть тобі підготуватися до іспитів, не доводячи свій мозок до крапки кипіння.
Замість безсонних ночей - мнемотехніка
Студент технічного університету, вимушений запам’ятовувати купу інформації, яка не викликає жодних асоціацій. Хтось сумлінно зубрить матеріал, ніколи не пропускає пари, виконує всі завдання — тобто вибирає найважчий шлях. Але серед студентів зустрічаються особистості, які неординарно підходять до процесу навчання та використовують спеціальні техніки.
Зазвичай, щоб підготуватися до іспитів, доводиться докладати неймовірних зусиль. Адже всього за пару діб потрібно наповнити голову матеріалом, що вивчався упродовж всього семестру. Як полегшити цей процес? Радимо спробувати особливі прийоми з арсеналу мнемотехніки та не тільки.
Незвичні методи засвоєння та запам’ятовування інформації:
- Під'єднай аромат.
Під час вивчення нового матеріалу розпилюй навколо себе незнайомий та, бажано, неприємний для тебе аромат. Візьми його з собою на іспит або розбризкай по кімнаті, якщо доведеться здавати сесію онлайн (принаймні, сусіди одразу розбіжаться). Вчені довели, що мозок людини асоціює запахи з навколишніми подіями. Тому навіть не вагайся, аромат обов’язково спрацює в необхідний момент й допоможе тобі швидко пригадати та відтворити вивчену інформацію. Але май на увазі: щоб досягти успіху, треба використати найбільш огидний для тебе запах.
- Залучи смаки.
За тим же принципом працює і жуйка з незвичним смаком. Якщо треба швидко засвоїти великий обсяг інформації, то заздалегідь купи жувальну гумку, яку ще не пробував. Жуй її під час підготовки до іспиту та перед його початком.
- Слухай музику.
Запам’ятати купу нудної інформації, яка не викликає жодного емоційного відгуку, допоможе музичний трек. Під час прослуховування лекції ввімкни в фоновому режимі улюблену групу (тільки не підспівуй). Це значно покращить результат навчання.
- Прискорюйся.
Щоб якомога продуктивно використовувати час (якого в період сесії завжди не вистачає), прослуховуй лекції с подвійною швидкістю. Це не вплине на якість запам’ятовування, але допоможе зекономити час.
- Встанови зручний шрифт.
Всі свої записи роби шрифтом Times New Roman. Науково доведено, що цей стиль письма, завдяки наявності засічок, допомагає найбільш зосереджено читати текст, як в надрукованому виді, так і на екрані.
- Нагодуй мозок.
Деякі продукти посилюють активність мозку та покращують процес запам’ятовування. До них належать: горіхи, насіння, морква, броколі, червона риба, чорниця, банан, печінка. Якщо твій мозок має працювати в режимі SOS, включи цю їжу у свій раціон.
- Використовуй техніку Pomodoro.
Розподіли працю над темою на однакові невеликі часові відрізки. Встанови таймер. Засновник цієї техніки – Франческо Чирилло використовував таймер у вигляді помідору, тому вона й має таку назву. Кожні 25 хвилин роби 5-хвилинну паузу, але не заплющуй очі, бо 100% заснеш, і ніякий таймер цьому не завадить. Короткий відпочинок допоможе уникнути перевантаження нервової системи. Навчання без перерви – порожня трата часу. Це викликає втому, тому частина матеріалу не відкладеться в твоїй пам’яті.
Ці лайфхаки — не вигадки. Вони неодноразово перевірені на практиці. Спробуй, а раптом — спрацює? Можливо запропоновані методи відкриють в тобі дивовижні здібності. Комбінуй стандартні та незвичні способи запам’ятовування і можеш вважати, що сесія вже у тебе в кишені.
Всім успіхів в навчанні та легкої сесії.
Дар'я Кутана