Гідних українських виконавців набагато більше, ніж можна собі уявити. Їх не транслюють по радіо, не показують по музичних каналах, і тому їхня творчість залишається в тіні. Але вони створюють дійсно якісний продукт, який теж заслуговує на увагу! Наша редакція відібрала п’ять гуртів з цікавим звучанням та нестандартними текстами для того, щоб зробити ваші холодні вечори трошки теплішими. 

 

ОДИН В КАНОЕ

Цей неймовірний інді-гурт утворився у 2010 році у Львові, але перший студійний альбом побачив світ лише п’ять років тому. За цей час колектив, що наразі складається з вокалістки Ірини Швайдак, гітариста та барабанщика, встиг надати концерти у багатьох великих містах Європи та навіть планує виступити у США! Їх пісні прості, але у той самий час трошки меланхолійні, пронизані глибинною лірикою та чистотою звучання, а тому безперешкодно потрапляють у саме серце.

 

 

BLOOMS CORDA

Ця музична група була створена Данилом Галиком у 2014 році. Її особливістю є поєднання самобутньої фанкової, навколоджазової музики разом із поетичними україномовними текстами. Критики навіть неодноразово визнавали Corda як один з найоригінальніших та найцікавіших гуртів незалежної музичної сцени України! Їхні пісні насправді є феноменом української музики: легкість сприйняття, енергійність у кожній ноті та оксамитовий голос, що нібито огортає слухача – усе це не може залишити байдужим.

 

 

ДАХАБРАХА

«ДахаБраха» – музичний етногурт, організатором і художнім керівником якого є Владислав Троїцький. Пісні, що виконуються в автентичній манері, поєднуються зі звучанням широкого ряду інструментів із різних куточків світу. Це гра в різні музичні жанри: мінімалізм, хіп-хоп, соул, блюз. Самі учасники визначають жанр виконуваних пісень як етнохаос – щось, що розхитує усталене, зміщує звичні акценти, експериментує з формою заради того, щоб точніше передати глибинний смисл. Я познайомилась з їхньою творчістю нещодавно і можу сказати, що я ніколи не чула нічого подібного раніше!

 

 

VIVIENNE MORT

Цей гурт є одним з головних представників українського інді-року та зробив вагомий вклад у розвиток української рок-музики. Його назва перекладається як «душа безсмертна» та, як на мою думку, чітко визначає сутність творчості колективу: їхні тексти складені про стан душі, творчі пошуки, емоції та почуття. Є такий тип виконавців, котрі не люблять, коли до них намагаються увійти – закриваються десь глибоко у собі, лишаючи загадку про себе у своїй творчості. В українській музиці є представниця такого типу виконавців – і це вокаліста Даніела Заюшкіна. Вона зачаровує своїм надзвичайно красивим та ніжним голосом, пронизує та змушує трохи здригнутися від мурашок по шкірі… 

 

 

МОТОР'РОЛЛА

Це український рок-гурт з Хмельницького, створений у 1994 році. Він починав з рокабіллі-хардкору, але особливу популярність йому приніс період нульових, який закріпив групу в ряді метрів української рок-альтернативи. Колись «Мотор’Ролла» належала до вузького кола команд, які в безкомпромісний спосіб відстоювали свої погляди на життя і своє місце у цьому світі. Це був жорсткий український «грандж», народжений реаліями нашого життя. За 26 років звучання гурту кардинально змінилося, але їхні пісні й досі бентежать серця відданих фанатів та вражають своєю відкритістю.

 

 

Наша команда створила підбірку найбільш цікавих композицій авторів, про яких була мова вище. Ми пропонуємо вам ознайомитися з їхньою творчістю та поділитися з нами своїми враженнями у коментарях.

 

Аліса Бондар

Популярні статті

Читати далі