Чи потрібно боротися з негативними думками, та як вгамувати тривожні почуття?

 

Краща боротьба — це відсутність боротьби

      Бій продовжується до того моменту, поки одна зі сторін не програє. Чим довше він буде йти, тим боротися буде все складніше. Так само і при спробах подолати негативні думки. Чим більше ми обдумуємо якусь ідею, тим більш реальною вона здається. Стараючись знайти вихід з ситуації, ми збільшуємо масштаб нашої проблеми. І це ще навіть нічого не трапилось! Як зупинити цей процес?
Насправді наш мозок — це не ворог. Спробуйте признати, що думка дійсно існує, подякуйте їй та відпустіть. Якщо справа не потребує негайних дій, то рішення прийде само через деякий час. Звісно, це легко лише на словах й іноді результат досягається після десятків невдалих спроб.

 

 

Я ненавиджу твої поради

      Чи зустрічали ви у житті людину, яка лізе у ваші справи, хоча ви її не звали? Таку, чиї поради хотілося б забути ще швидше ніж набридлий за семестр предмет?
А зараз уявіть, що ваші негативні думки вам каже така сама людина. Подякуйте їй та скажіть: «Ваша думка дуже важлива для мене», й ідіть далі.

 

Ловіть гав

      Будь-які думки існують у нашій голові лише тоді, коли ми на них концентруємося. Тобто, нам треба перемикнути увагу на щось інше, щоб позбутися неприємних думок. На що? На що завгодно. Наприклад, можна концентруватись на точці у просторі. Як тільки помітили, що ви знову щось обдумуєте негативне, знов концентруйте свою увагу на ній. Так само можна сфокусуватись на точках у тілі. Наприклад, прикласти руку до серця і тримати увагу на ритмі його биття.

      Ще в дитинстві я навчився відволікатися, коли мені починали говорити будь-яку нісенітницю, яка починала дратувати. Наприклад, у цього чоловіка піджак в клітинку. А чому він так одягнувся? Такі піджаки вже не в моді тощо. З часом, забуваєш: «А що взагалі мене хвилювало?».

 

 

Згадайте про улюблені запахи

      Проводити аромотерапію корисно для того, щоб зняти напругу у всьому організмі. Звісно, свічки або масла не зможуть вирішити усіх проблем, але вони можуть допомогти вам розслабитись, і негативні думки підуть. Терапію можна поєднувати з іншими процедурами, що вас розслаблюють: медитація, душ. Ароматизовані масла можна придбати в аптеці.

 

Чим важче, тим краще

      Часто найгірші думки приходять перед сном. І навіть, якщо за день ви встигли пройти пів міста, скласти два іспити й зробити домашнє завдання на місяць вперед, заснути у вас не вийде. У такому разі, є порада — може допомогти важка ковдра. ЇЇ вага має бути від 2-х до 13 кілограмів. ЇЇ тиск впливає на тіло, що допомагає йому розслабитись і зняти напругу. Тому, якщо ви щасливий володар такої ковдри, то, мабуть, гарний сон вас очікує вночі.

  

Що не потрібно робити перед сном?

      У наш час, коли інформація доступна 24/7, не так дивно, що майже кожен із нас стикався з негативними думками, які не так легко приборкати перед сном. Дивитися новини в інтернеті у пізню годину дуже погана ідея, і не важливо як ви це робити на телефоні чи на комп'ютері. Збуджений мозок не дозволить вам заснути. Так чином безсоння вам забезпечене.

 

      Виявляється, що людині легше думати про погане, ніж про щось гарне. Негативні думки можуть не зникати роками та приводити до психічних захворювань. Але навіщо готуватись до того, що може ніколи не відбутися. Чим раніше починати працювати зі своїми думками та їх сприйняттям, тим краще. Проте іноді вже неможливо справитись із такою справою самому. Якщо ви це відчуваєте, не бійтеся звертатися до спеціалістів.

 

Не хворійте! Мирного неба!

Іван Ларін

 

 

 

 

Популярні статті

Читати далі