Сесія все ближче. Але як втримати в голові все, що потрібно для успішного складання іспитів, та так, щоб і про інші речі не забувати? На допомогу можуть прийти кілька порад, зібраних у цій статті. 

 

1. Висипайтеся

      Вчені з університету Нотр-Дам провели цікаве дослідження. У ньому взяли участь студенти, що вивчали довільні пари пов'язаних і непов'язаних між собою слів. Згодом учасники проходили тестування, результати якого показали, що ті, хто мав змогу виспатись перед випробуванням, впорались значно краще за інших. Чим це пояснюється? Під час сну відбувається перероблення поглинутої за день інформації, саме тоді вона переноситься з короткотривалої до довготривалої пам'яті. Що ж, ідею безсонної ночі перед іспитом, мабуть, доведеться відкинути.

 

2. Рухайтеся

      Мільярдер Річард Бренсон говорить, що навряд чи досяг би своїх звершень без фітнесу. Схожу думку доводять і деякі дослідження. Одне з них провів Андерс Хансен серед солдатів шведської армії. Виявилося, чим треновані були юнаки, тим вищі бали вони здобували з IQ-тестів. Річ у тому, що під час фізичної активності мозок насичується киснем, а організм виробляє гормони, які покращують пам'ять, настрій і концентрацію. Мрієте про «успішний успіх» — саме час полюбити спорт.

 

 

3. Спілкуйтеся

      Позитивна соціальна взаємодія допомагає зберігати гостроту нашого мислення, адже спілкування зменшує рівень тривоги та стресу, які значно пригнічують пам'ять. Корисною буде участь в організаціях і клубах однодумців, де ви зможете обговорити щось з іншими людьми. Перебуваючи в стані дискусії, ви активуєте вербальні навички й увагу, що не може не вплинути на якість вашої пам'яті.

 

 

4. Харчуйтеся правильно

      Вчені медичного центру Chandler з університету Кентукі виявили, що присутність у раціоні омега-3 жирних кислот майже вдвічі покращує стан нервових клітин. На них багаті морська риба, волоські горіхи, оливкова олія та насіння льону. Також науковці радять вживати нежирне м'ясо, бобові, яйця, цілозернові продукти, овочі та  ягоди (найкраще стимулює пам'ять чорниця). На жаль, від солодощів доведеться відмовитись — рафіновані цукри та вуглеводи «не в моді» у нейронів.

 

5. Вивчайте нове

      Пригадуєте ті думки про самовдосконалення о першій ночі? То просто мозок потребує нових нейронних зв'язків. Завдяки їм, пам'ять можна «прокачати» подібно до м'язів. Влаштуйте собі челендж: спробуйте опанувати гру на музичному інструменті чи іноземну мову, читайте книжки та ходіть незвичними маршрутами.

 

 

6. Повторюйте

      Як ви вже знаєте, нашу пам'ять формують нейронні зв'язки. Кожен з них відповідає за певну інформацію. Щоразу, коли ми пригадуємо її, зв'язок посилюється. Приміром, щоб якісно запам'ятати певний навчальний матеріал, дослідники рекомендують повторити його через 10-20% часу між вивченням і моментом застосування. Тобто, якщо ви зараз готуєтесь до екзамену, який відбудеться за два тижні, то бажано продивитись потрібну інформацію приблизно через три дні. Наочно це можна побачити на кривій Еббінгауза.

 

 

7. Вивчайте вмотивовано

      Загалом є дві стратегії обробки інформації: justincase (про всяк випадок) та justintime (вчасно). Перша не передбачає потреби подальшого застосування, а от друга використовується, коли необхідно запам'ятати щось саме зараз або найближчим часом. Мозок робить «генеральне прибирання» значно ретельніше, за будь-кого з нас, щоб уникнути перевантаження. Тож інформацію, отриману шляхом justincase, він зазвичай вважає непотребом, а justintime зберігає, адже знає про вашу мотивацію і про те, що незабаром цей матеріал точно знадобиться. 

 

      Рекомендуємо користуватися цими порадами комплексно та регулярно, а не тільки на час сесії. Так ви зможете досягти стійкого і якісного результату. Повірте, справді хороша пам'ять варта докладених зусиль. 

 

 Будьте здорові!

Василина Яблонь

 

 

Популярні статті

Читати далі